Olga Bajková / Bajola

Chcem priblížiť nielen začiatočníkom svet fitness a zdravého varenia
a ukázať im cestu k trvalému zlepšeniu postavy bez utrpenia.

1981

narodená

172 cm

výška

57 - 62 kg

váha

15 - 21 %

tuk
Olga Bajková - Bajola
Fitness food blogger
Od roku 2015 zverejňujem nutrične vyvážené recepty bez cukru, so zníženým obsahom tuku a zvýšeným obsahom bielkovín a vlákniny, vďaka ktorým som schudla a dlhodobo si udržujem postavu bez faldov. Pritom rozhodne nehladujem a pochutnávam si. Začala som Instagramom a o pár rokov neskôr založila blog. Asi rok som tiež tvorila recepty pre výrobca športovej výživy MyProtein. Som tiež autorkou tlačenej knihy o výžive s receptami a niekoľkých e-kuchárok.
Nadšenec do fitness a výživy
Viac ako 20 rokov sa zaujímam o výživu a zdravý životný štýl najmä v spojení s posilňovaním a športom. V posledných rokoch čerpám najmä z vierohodných zdrojov postavených na vedeckých výskumoch. Do fitka som prvýkrát zavítala už ako tínedžer, takže je to šport, ktorý je mi najbližší a mám ho najradšej. Avšak športovaniu sa nevenujem intenzívne stále. Striedajú sa mi obdobia, kedy športujem takmer denne s obdobím, kedy nešportujem vôbec. Vďaka správnej strave už si to môžem dovoliť a pritom nekynúť.
Amatérsky kuchár samouk
Vareniu som sa paradoxne nikdy nevenovala, akurát okolo dvadsiatich som mala chvíľu pečiacu mániu. Až do 34 rokov som ale nevedela poriadne ani vajíčka natvrdo. 🙂 Variť som začala v momente, keď som pochopila, že to je kľúčové k udržateľnej postave bez diét a neustáleho športovania, a postupne som potom začala transformovať klasické recepty do nutrične vyváženejšej podoby.
Gurmán
Milujem sladké a typickú českú, taliansku a ázijskú kuchyňu, hlavne sushi. Nedám veľa zelenine, ale je naozaj málo jedál, ktoré mi nechutia alebo nezjem. Nedokážem jesť pomaly. 🙂 Rada chodím do reštaurácií a sledujem programy o varení a kulinárske súťaže.
60 kg

60 kg

rok 2017
58 kg

58 kg

rok 2016
67 kg

67 kg

rok 2014
63 kg

63 kg

rok 2009
68 kg

68 kg

rok 2006
65 kg

65 kg

rok 2003
56 kg

56 kg

rok 2001

História

➥ Od mladosti som športovala, keď nie fitko, tak beh, plávanie, korčule, joga, HIIT, aerobic, badminton, tenis, bicykel, skoro žiadny šport mi nebol cudzí. Som mezomorf, ale s váhou to bolo striedavo hore dole a nikdy nie úplne ideálne po dlhšiu dobu. Nebola som nikdy vyložená tučná, ale často "oplácaná".

➥ V roku 2001 som sa na popud trénera vo fitku zúčastnila dvoch kulturistických súťaží juniorov ako rozsúťaženia sa pred fitness závodami. Prvýkrát som tak vyskúšala sacharidové vlny. Nielenže to bol záhuľ vydržať, ale po súťažiach nasledoval aj jo-jo efekt. Potom som sacharidové vlny vyskúšala ešte raz asi o tri roky neskôr, ale opäť s rovnakým výsledkom. Odvtedy nechcem mať so sacharidovými vlnami a pretekaním nič spoločné.

➥ Trvalo mi pekný riadok rokov, kým som dokázala efektívne skĺbiť šport so správnym stravovaním a začaly sa dostavovať trvalejšie výsledky. Chcela som nájsť spôsob, ako konečne uvidieť a konštantne udržať aspoň náznak sixpacku, a to s čo najmenšou námahou a obmedzovaním sa. Kľúč som objavila vo vlastnej príprave jedál, konzistencii silového cvičenia a strategickom plánovaní.

➥ V júni 2017 mi vyskokli platničky v troch miestach (2 mm, 15 mm a 1 mm), čo ma vyradilo na niekoľko mesiacov z prevádzky aj cvičenia. Podarilo sa mi to však vlastnou usilovnosťou napraviť a vyhla som sa operácii.

Ako som schudla 10 kg bez sekundy namáhavého kardia a pritom sa pchala sladkým

Absolvované kurzy a semináre

Fitness institut

Praktické zostavovanie jedálnička

2017, Brno
Mgr. Táňa Wasserbauerová

Zaujímavosti

➥ Vyštudovala som obchodnú akadémiu, ale odjakživa som bola kreatívna, takže ma to doviedlo do úplne iného odboru, a to do grafického a webového dizajnu, tvorby webových stránok a on-line marketingu, čo ma naďalej čiastočne živí, ale po objavení food blogovania vkladám najviac úsilia práve do aktivít spojených s varením, tvorbou receptov, fotením jedla a všetkého okolo prevádzky blogu.

➥ Mám rada pestré farby. Asi nebude ťažké uhádnuť, ktorú najviac. :D

➥ Počúvam tanečnú elektronickú hudbu, prevažne trance a house.

➥ Som kreatívny perfekcionista. :-)

➥ Aktuálne žijem v USA, kde som paradoxne nikdy žiť nechcela a nemala v pláne. :)

Moja premena

Ja v médiách

Ohlasy

Prečo variť so mnou

Kontakt