Aké je bežné zloženie zmrzlinového kornútu?

Priemyselne vyrábané kornúty obsahujú väčšinou bielu múku , cukor, rastlinný tuk, sójový alebo slnečnicový lecitín, škrob, farbivá, kypriace a protispekavé látky (éčka). Do domácich sa dáva často maslo alebo aj smotana na šľahanie, ale existujú rôzne receptúry, rôzne hrúbky a štruktúry. Niektoré kornúty sú veľmi tenké, bez cukru a bez chuti, niektoré sú z tzv. oblátkového vaflového cesta a cukru obsahujú naopak veľa, svojou štruktúrou pripomínajú vafle. Počas pečenia sa cesto zlato sfarbuje a získava chrumkavú konzistenciu. Hotové kornúty sa potom vytvarujú do tvaru dutého kužeľa a nechajú stuhnúť. Viac o výrobe kornútov nájdeš tu.

Kornútky samozrejme frčia hlavne v lete, keď je najväčšia spotreba zmrzliny a ich hlavným účelom je, aby sa zmrzlina dala jednoducho prenášať a jesť bez misky a lyžičky.

Fitness fit kornúty bez cukru recept Bajola

Fit domáce kornúty na zmrzlinu majú o 64 % menej kalórií!

Moju odľahčenú fit verziu kornútov na zmrzlinu môžeš maškrtiť aj v redukcii a nepokaziť si formu, ba naopak. Recept som vytvorila tak, že je takmer nerozoznateľný od klasických kornútov, čo sa týka textúry i chute, zato extrémna zmena je v množstve kalórií i zložení makroživín, navyše neobsahujú žiadne umelé arómy ani farbivá, čo má pozitívny vplyv nielen na chudnutie ale aj zdravie. Vďaka použitiu celozrnnej múky majú vyšší obsah vlákniny. Navyše majú výrazne menej sacharidov a sú úplne bez cukru a takmer bez tuku. A dokonca aj dlho vydržia!

  • o 64 % menej kalórií
  • žiadny cukor
  • o polovicu viac vlákniny
  • o 6 % menej nasýtených tukov
  • o 3/4 menej sacharidov

Porovnanie kalorických hodnôt v 100 g zmrzlinových kornútov

100 g Klasické kornúty Moje fit domáce kornúty
Kalória 414 kCal 148 kCal
Bielkoviny 6 g 8 g
Sacharidy 84 g 39 g
Cukry 27 g 0 g
Tuky 5 g 5 g
Nasýtené tuky 3 g 1 g
Fit zmrzlinové kornúty recept Bajola

Myslíš si, že zmrzlinové kornútky dokáže pripraviť iba ostrieľaná cukrárka?

Recept je rýchly a veľmi jednoduchý. Nemusíš byť profesionálny cukrár. Stačí niekoľko málo ingrediencií a behom pár minút vyrobíš kornúty, ktoré si môžeš vychutnať kedykoľvek máš chuť na zmrzlinu. Poradím ti nielen, kde zoženieš všetko potrebné, ale hlavne ti na názorných foto postupoch krok za krokom ukážem, ako na to. Naučíš sa behom chvíľky pripraviť nielen svetlé ale aj tmavé kornúty bez cukru. Zvládnu to dokonca aj chlapi! 😀

Už nečakaj ani minútu a urob si jednoduché a rýchle domáce kornútky na zmrzlinu bez cukru a tuku hneď teraz!

Domáce vaflové kornúty recept foto postup

Recept na domáce kornúty bez cukru

Presný recept a foto návod na tento fitness zákusok nájdeš v mojej e-kuchárke Fitness domáca cukráreň spoločne s mnohými ďalšími tradičnými českými zákuskami vo fitness podobe.

Chcem tento recept