Fit veterník recept Bajola

Jeden klasický veterník ťa nezabije, ale zdravosťou neoplýva a môže spomaliť tvoje chudnutie

Klasický veterník z cukrárne je samozrejme kalorická bomba s prevahou cukru a tuku. Základ tvorí odpaľované cesto väčšinou z masla, teda nasýteného tuku, ktoré sa nastrieka na plech pomocou cukrárskeho vrecka do tvaru špirály, ktorá po upečení pripomína roztočený veterník. Potom sa rozreže napoly a naplní sladkým vanilkovým krémom, šľahačkou osladenou karamelom a hore sa poťahuje sladkým fondánom alebo karamelovou polevou, ktorá vytvorí lesklý vzhľad.

To je samozrejme lahoda pre chuťové poháriky aj oči, ale jeden taký veterník vydá s prehľadom za hlavné jedlo a navyše po ňom budeš mať chuť poslať tam ešte ďalšie, ak nie dva, a veľmi jednoducho zjedeš celú svoju dennú potrebu kalórií na jeden záťah. 🙂

Fitness veterník má o 60 % menej kalórií a navyše ťa zasýti

Môj fit veterník ale môžeš maškrtiť aj v redukcii a nepokaziť si formu, ba naopak. Vďaka navýšenému množstvu bielkovín a vlákniny ti nielen zaženie chuť na sladké, ale aj ťa zasýti. Fitness verzia neobsahuje žiadny karamel, žiadny fondán, žiadne maslo, žiadnu smotanu a šľahačku a napriek tomu chutí ako veterník.

  • o 60 % menej kalórií 
  • zvýšený obsah bielkovín a vlákniny 
  • bez kalorického cukru
  • bez nasýteného tuku

Porovnanie kalorických hodnôt v 100 g veterníka

100 g Klasický veterník Môj fitness veterník
Kalória 368 kCal 145 kCal
Bielkoviny 4 g 7 g
Sacharidy 56 g 14 g
Cukry 45 g 3 g
Tuky 14 g 8 g
Nasýtené tuky 8 g 1 g
Zdravý fitness fit veterník bez cukru - recept Bajola

Myslíš si, že veterník dokáže upiecť iba ostrieľaná cukrárka?

Ak je pre teba cukrárina španielska dedina, žiadny problém, poradím ti nielen, kde zoženieš všetko potrebné, ale hlavne ti na názorných foto postupoch krok za krokom ukážem, ako na to. Naučíš sa pripraviť fit odpaľované cesto, naplniť cukrárske vrecko, nastriekať veterníky, vyrobiť a nastriekať nízkokalorickú vanilkovú aj karamelovú náplň a aplikovať vysokoproteínovú karamelovú polevu bez cukru. Zvládnu to dokonca aj chlapi! 😀

Už nečakaj ani minútu a upeč si svoj prvý fit veterník hneď teraz!

Recept na domáce veterníky - foto postup

Recept na fitness veterník

Presný recept a foto návod na tento fitness zákusok nájdeš v mojej e-kuchárke Fitness domáca cukráreň spoločne s mnohými ďalšími tradičnými českými zákuskami vo fitness podobe.

Chcem tento recept