Čo je Ovocná kocka?

Ovocná kocka je pomerne rozšírený zákusok, ktorý sa často predáva v cukrárňach. Skvele sa hodí v teplejších mesiacoch, pretože je vďaka ovociu a želatine osviežujúca.

Ovocná kocka sa skladá zo 4 farebne kontrastných vrstiev. Základ tvorí svetlý piškótový korpus, na ňom je vrstva marmelády, nasleduje tvarohová vrstva a hore je ovocie zaliate želatínou. Najčastejšie sa používajú jahody alebo lesné ovocie a ich kombinácie (čučoriedky, černice, maliny). Je ale možné použiť aj kiwi alebo broskyne. Pečú sa v štvorcovej forme alebo na plechu a pri servírovaní sa krája na štvorčeky.

Fit ovocná jahodová kocka - recept Bajola

Klasická Ovocná kocka môže ale spomaliť tvoje chudnutie

Klasický jahodová kocka síce nie je vďaka tvarohu taká šialená kalorická bomba ako iné tradičné české zákusky, ale je v ňom nálož cukru a tuku, takže ani nič extra diétne. Kľúčovou ingredienciou je tučný tvaroh, do cesta sa dáva olej a do krému maslo, niekedy dokonca smotana či šľahačka . To všetko samozrejme osladené nutnou dávkou cukru.

Fitness Ovocná kocka má o 3/4 menej kalórií a navyše ťa zasýti!

Moju odľahčenú fit verziu Ovocnej kocky môžeš maškrtiť aj v redukcii a nepokaziť si formu, ba naopak. Vďaka zníženému obsahu sacharidov, cukru a tuku a dostatočnému obsahu bielkovín a vlákniny ti nielen zaženie chuť na sladké, ale aj ťa zasýti. Fitness verzia neobsahuje žiadne maslo ani olej, žiadnu smotanu či šľahačku, žiadny kalorický cukor a napriek tomu chutí ako klasická Ovocná kocka.

  • o 73 % menej kalórií
  • o viac ako 70 % menej sacharidov, cukru a tuku
  • zvýšený obsah bielkovín a vlákniny
  • bez kalorického cukru
  • o 75 % menej nasýteného tuku

Porovnanie kalorických hodnôt v 100 g Ovocnej kocky

100 g Klasická Ovocná kocka Moja fitness Ovocná kocka
Kalória 273 kCal 74 kCal
Bielkoviny 5 g 6 g
Sacharidy 46 g 10 g
Cukry 37 g 4 g
Tuky 8g 2 g
Nasýtené tuky 4 g 1 g
Zdravá jahodová ovocná kocka - zákusok - recept Bajola

Myslíš si, že ovocnú kocku dokáže upiecť iba ostrieľaná cukrárka?

Ak je pre teba cukrárina španielska dedina, žiadny problém, poradím ti nielen, kde zoženieš všetko potrebné, ale hlavne ti na názorných foto postupoch krok za krokom ukážem, ako na to. Naučíš sa pripraviť fit piškótové cesto, chutnú tvarohovú náplň aj želatínu bez cukru a ako ju aplikovať, aby krásne stuhla. Zvládnu to dokonca aj chlapi! 😀

Už nečakaj ani minútu a upeč si jednoduché a rýchle fit ovocné kocky bez cukru a tuku hneď teraz!

Zákusok ovocná kocka s jahodami a želatínou - foto postup

Recept na zdravú Ovocnú kocku

Presný recept a foto návod na tento fitness zákusok nájdeš v mojej e-kuchárke Fitness domáca cukráreň spoločne s mnohými ďalšími tradičnými českými zákuskami vo fitness podobe.

Chcem tento recept