Ingrediencie na fitness čokoládové vianočné pečivo z lupienkov

Fit cornflakes hrudky - vianočné pečivo bez cukru - Bajola

Postup receptu – ako na fit čokoládové hrudky s cornflakes

  1. Čokoládu nakrájaj nadrobno, daj do misky, pridaj mlieko a v mikrovlnnej rúre zahrievaj niekoľko desiatok sekúnd na stredný výkon. Vytiahni a rozmiešaj metličkou úplne dohladka. Pokiaľ by čokoláda ešte nebola úplne rozpustená, znovu zahrievaj. Pozor, nezahrievaj príliš dlho a na vysoký výkon, čokoláda by sa mohla spáliť.
  2. Do rozpustenej čokolády s mliekom pridaj proteín a dobre premiešaj. Ochutnaj a v prípade potreby prislaď práškovým sladidlom bez kalórií, ktoré presaj cez jemné sitko.
  3. Pridaj lupienky a dobre premiešaj tak, aby všetky boli dobre pokryté čokoládou.
  4. Veľký plech vystel papierom na pečenie alebo alobalom a potom naň urob pomocou lyžice 18 kôpok z lupienkov. Zmes sa snaž tlačiť k sebe, nech v kôpkach nie sú diery.
  5. Plech daj do chladničky alebo chladu a hrudky nechaj úplne stuhnúť.
  6. Nezabudni si prečítať poznámky nižšie.
  7. 🎄 Ďalšie recepty na fit vianočné pečivo bez cukru nájdeš v mojej e-kuchárke Fitness vianočné pečivo.

Fitness čokoládové hrudky - foto postupZdravé čokoládové hrudky z cornflakes - recept Bajola

Poznámky k receptu na fitness čokoládové hrudky bez cukru

  • Proteín spôsobuje lepivosť, ak je vo vyššej koncentrácii, teda počítaj, že toto pečivo sa mierne lepí na zuby. Ak sa tomu chceš vyhnúť, môžeš dať proteínu menej alebo ho úplne vypustiť a namiesto toho pridať 20 g čokolády a 10 g mlieka, ale ochudobníš sa o bielkoviny.
  • Skladuj v chladničke alebo ich môžeš zmraziť pre neskoršiu konzumáciu. Pred konzumáciou stačí len vytiahnuť 1 – 2 hodiny vopred z zmrazničky.