Ingrediencie na zdravé fit rezne v rúre

 • 1 kg kuracie alebo morčacie prsné rezne (prípadne stehenné alebo chudé bravčové)
 • 1 ks vajcia (M)
 • 2 lyžice zemiakového škrobu (10 g)
 • 1 strúčik cesnaku (5 g)
 • 200 ml bieleho sedliackeho jogurtu (3,5%)
 • soľ
 • 200 g kukuričných lupienkov (cornflakes) alebo kukuričné strúhanky
Fitness kuracie rezne bez vyprážania - zdravý recept Bajola

Video, ako urobiť fitness rezne bez tuku a bez vyprážania

Postup receptu na naložené rezne v rúre

 1. Mäso očisti od tuku, umy, nakrájaj na zhruba rovnako vysoké plátky a mierne rozklepej cez potravinársku fóliu. Osol z oboch strán.
 2. Zmiešaj vajcia, jogurt, pretlačený cesnak a škrob. Trochu vzniknutej marinády daj do adekvátne veľkej nádoby, v ktorej sa bude mäso marinovať. Na marinádu daj rezne tak, aby sa neprekrývali, opäť marinádu a zase vrstvu mäsa. To zopakuj so všetkými rezňami s tým, že posledná vrstva marinády bude úplne hore. Je potrebné, aby všetky rezne boli z oboch strán v marináde. Priklop alebo zabaľ do potravinárskej fólie a nechajte marinovať cez noc v chladničke.
 3. Ak nemáš kukuričnú strúhanku, rozmixuj cornflakes v [sekaciek] dohladka.
 4. Predohrej rúru na 200 °C.
 5. Rezeň po rezne vytiahni z marinády a poriadne obal v strúhanke z oboch strán. Je potrebné, aby na každom rezne bola marináda. Ak stekla, tak ju tam pomocou lyžice dodaj.
 6. Obalené rezne poskladaj na plech vystlaný papierom na pečenie. Ak chceš vylepšiť chuť, postriekaj reznerepkovým olejom v spreji.
 7. Peč 20 minút na 200 °C. [minútka] Potom jeden rezeň vytiahni, rozkroj a skontroluj, či je už prepečený. Ak nie, ešte chvíľu dopeč. Pozor, nech nepečieš veľmi dlho, rezne by boli vysušené.
 8. Druhou možnosťou je usmažiť rezne postupne vo várkach v teplovzdušnej fritéze – smaž na 190 °C cca 10 minút (priebežne kontroluj, čas môže byť kratší aj dlhšia).
 9. Podávaj s fitness zemiakovým šalátom, zemiakovou kašou alebo zemiakmi.
 10. Nezabudni si prečítať poznámky nižšie.
 11. 💚 Chceš jedálničky nielen na chudnutie z mojich receptov alebo inšpiráciu čo zdravého a fit variť? Všetko a oveľa viac nájdeš v mojej tlačenej aj PDF knihe Fit bez diét 👉 Omrknúť knihu

Fitness rezne bez vyprážania - zdravý recept BajolaFitness rezne bez vyprážania - zdravý recept Bajola

Poznámky k receptu na fitness rezne pečené v rúre

 • Odporúčam použiť kuracie prsia, pretože morčacie sú veľmi suché. Samozrejme najchutnejšie sú zo stehenných rezňov. Na fotke je ten hlavný rezeň kuracie a tie tenké sú morčacie. Ak by si náhodou chcel/a piecť súbežne kuracie aj morčacie, snaž sa ich mať rovnako vysoké a morčacie vytiahni z rúry o niečo skôr.