Čo je kremrole?

Kremrole je sladký dezert valcovitého tvaru, kedy sa cesto nakrájané na prúžky namotáva na kovové trubičky, upečie a potom sa plní krémom z bielkov a cukru, príp. citrónovej šťavy, alebo šľahačkou. Nakoniec sa pocukruje. Hovorovo sa preto označujú nesprávne aj ako „rúrky“. Cesto býva najčastejšie listové alebo z masla, smotany a múky.

 Fit kremrole bez cukru - recept Bajola

Jedna klasická kremrole ťa nezabije, ale zdravosťou neoplýva a môže spomaliť tvoje chudnutie

Klasická kremrole z cukrárne je samozrejme kalorická bomba s prevahou cukru a tuku, väčšinou masla či smotany, teda nasýteného tuku. To je samozrejme lahoda pre chuťové poháriky, ale jedna taká kremrole vydá s prehľadom za hlavné jedlo a navyše po ňom budeš mať chuť poslať tam ešte ďalšie, ak nie dve, a veľmi jednoducho zorganizuješ celú svoju dennú potrebu kalórií na jeden záťah. 🙂

Fitness kremrole má o 60 % menej kalórií

Moje fitness kremrole ale môžeš maškrtiť aj v redukcii a nepokaziť si formu. Vďaka zníženému obsahu tuku a cukru a navýšenému množstvu bielkovín a vlákniny ti nielen zaženie chuť na sladké, ale aj ťa zasýti. Do mojej zdravej verzie som zakomponovala zeleninu, ktorú tam absolútne nespoznáš, žiadny cukor a napriek tomu chuťou pripomína kremrole.

  • o 60 % menej kalórií 
  • zvýšený obsah bielkovín a vlákniny 
  • o 30 % menej sacharidov
  • o 90 % menej cukru
  • o 80 % menej tuku vr. nasýteného

Porovnanie kalorických hodnôt v 100 g kremrolí

100 g Klasické kremrole Moje fit kremrole
Kalória 454 kCal 181 kCal
Bielkoviny 5 g 6 g
Sacharidy 50 g 35 g
Cukry 20 g 2 g
Tuky 25 g 6 g
Nasýtené tuky 12 g 3 g
Zdravé kremrole bez cukru - recept Bajola

Myslíš si, že kremrole dokáže upiecť iba ostrieľaná cukrárka?

Ak je pre teba cukrárina španielska dedina, žiadny problém, poradím ti nielen, kde zoženieš všetko potrebné, ale hlavne ti na názorných foto postupoch krok za krokom ukážem, ako na to. Naučíš sa pripraviť fit cesto na kremrole, ako ho namotať na trubičky, ako urobiť bielkový sneh úplne bez cukru aj ako naplniť kremrole. Zvládnu to dokonca aj chlapi! 😀

Už nečakaj ani minútu a upeč si svoje prvé zdravé kremrole bez cukru hneď teraz!

Fit kremrole trubičky foto postup

Recept na fit kremrole

Presný recept a foto návod na tento fitness zákusok nájdeš v mojej e-kuchárke Fitness domáca cukráreň spoločne s mnohými ďalšími tradičnými českými zákuskami vo fitness podobe.

Chcem tento recept