Čo je Bebe strecha?

Bebe strecha je obľúbený český zákusok, ktorý sa nepečie. Základ receptu tvoria ploché obdĺžnikové tmavé a svetlé Bebe sušienky (bebečka), ktoré sa šachovnicovo naskladajú vedľa seba, natrú krémom z tvarohu a masla a cukru, prípadne mascarpone alebo šľahačky, do stredu sa vložia banán a boky sa spoja tak, že vznikne tvar strechy, ktorá sa nakoniec poleje rozpustenou čokoládou. Do krému sa často pridáva aj rum. Po odležaní v chladničke sušienky zvláčnia a po nakrájaní vznikne trojuholník s peknou mozaikou zo sušienok uprostred s banánom.

Fitness bebe strecha recept Bajola

Klasická bebe strecha môže ale spomaliť tvoje chudnutie

Klasická bebe strecha má síce vďaka tvarohu bielkoviny, ale zvyšok nie je práve diétny, pretože v kréme je nálož cukru a masla, niekedy aj tučného mascarpone alebo smotany . A samotné bebe sušienky tiež obsahujú tuk a cukor a málo vlákniny.

Zdravá bebe strecha má o polovicu menej kalórií a navyše ťa zasýti!

Moju odľahčenú fit verziu bebe strechy môžeš maškrtiť aj v redukcii a nepokaziť si formu, ba naopak. Vďaka zníženému obsahu sacharidov, cukru a tuku a dostatočnému obsahubielkovín a vlákniny ti nielen zaženie chuť na sladké, ale aj ťa zasýti. Fitness verzia neobsahuje žiadne maslo, žiadne mascarpone či šľahačku, žiadny kalorický cukor a napriek tomu chutí ako klasická bebe strecha. Odľahčené sú aj domáce celozrnné sušienky, ktoré neobsahujú takmer žiadny tuk ani cukor a majú viac vlákniny.

  • o 55 % menej kalórií
  • o 33 % viac bielkovín
  • o 40 % menej sacharidov
  • o 76 % menej cukru
  • o 80 % menej tuku vr. nasýteného
  • 2,5 x viac vlákniny

Porovnanie kalorických hodnôt v 100 g Bebe strechy

100 g Klasická Bebe strecha Moja fit strecha
Kalória 357 kCal 160 kCal
Bielkoviny 6 g 8 g
Sacharidy 30 g 18 g
Cukry 21 g 5 g
Tuky 23 g 5 g
Nasýtené tuky 13 g 3 g
Vláknina 3 g 8 g
Zdravá bebe strecha recept Bajola

Myslíš si, že bebe strechu dokáže upiecť iba ostrieľaná cukrárka?

Ak je pre teba cukrárina španielska dedina, žiadny problém, poradím ti nielen, kde zoženieš všetko potrebné, ale hlavne ti na názorných foto postupoch krok za krokom ukážem, ako na to. Naučíš sa pripraviť a zostaviťnielen samotnú bebe strechu bez cukru, ale aj domáce celozrnné sušienky alá Bebe, a to svetlé aj tmavé. Zvládnu to dokonca aj chlapi! 😀

Už nečakaj ani minútu a upeč si jednoduchú a rýchlu fit bebe strechu bez cukru a tuku hneď teraz!

Fit bebe strecha recept foto postup

Recept na strechu z bebe sušienok vo fit verzii

Presný recept a foto návod na tento fitness zákusok nájdeš v mojej e-kuchárke Fitness domáca cukráreň spoločne s mnohými ďalšími tradičnými českými zákuskami vo fitness podobe.

Chcem tento recept