Fitness piškótová roláda s kokosom - recept Bajola

Jeden kúsok klasickej rolády ťa nezabije, ale väčšinou zješ viac!

Základ klasickej svetlej rolády z cukrárne tvorí piškótové cesto z vajec, bielej múky, cukru a oleja, ktoré sa po upečení naplní väčšinou sladkou marmeládou a maslovým krémom, smotanou alebo šľahačkou, zaroluje sa, posype cukrom a potom nakrája na cca 2 cm plátky. Časti sa krém aplikuje aj na roládu a potom sa sype kokosom, orechmi alebo polieva čokoládou.

To je samozrejme veľká dobrota, ale vďaka nevyváženému zloženiu mnohokrát pri jednom kúsku nezostane a jednoducho tak zjedeš polovicu svojej dennej potreby kalórií na posedenie. 🙂

Fitness roláda má o 70 % menej kalórií a navyše ťa zasýti

Moju fit celozrnnú roládu môžeš maškrtiť aj v redukcii a nepokaziť si formu, ba naopak. Vďaka navýšenému množstvu bielkovín a vlákniny ti nielen zaženie chuť na sladké, ale aj ťa zasýti. Fitness verzia neobsahuje žiadny olej, žiadne maslo, žiadnu smotanu či šľahačku a napriek tomu chutí ako roláda z cukrárne, ktorá uspokojí tvoje chuťové bunky. Je perfektný nielen ako dezert, ale aj raňajky alebo desiata pred tréningom.

  • o 70 % menej kalórií 
  • zvýšený obsah bielkovín a vlákniny 
  • bez kalorického cukru
  • bez nasýteného tuku

Porovnanie kalorických hodnôt v 100 g piškótovej rolády

100 g Klasická roláda Moja fitness roláda
Kalória 375 kCal 122 kCal
Bielkoviny 4 g 7 g
Sacharidy 64 g 20 g
Cukry 43 g 7 g
Tuky 11 g 4 g
Nasýtené tuky 5 g 2 g
Zdravá kokosová roláda s marmeládou - recept Bajola

Myslíš si, že roládu dokáže upiecť iba ostrieľaná cukrárka?

Roláda síce vyzerá jednoducho, ale tak jednoduchá nie je, obzvlášť keď nepoužiješ cukor a tuk. Ak si začiatočník a je pre teba cukrárina španielska dedina, žiadny problém, poradím ti nielen, kde zoženieš všetko potrebné, ale hlavne ti na názorných foto postupoch krok za krokom ukážem, ako na to. Naučíš sa:

  1. ako pripraviť piškótové cesto tak, aby sa nezlomilo a vznikla božská roláda, ktorá nikdy nepopraská
  2. ako naplniť roládu vysokoproteínovým krémom bez cukru as minimom tuku tak, aby krém nevytekal a ani ho nebolo málo a nezostali tak v kréme prázdne diery
  3. ako ozdobiť roládu z vonkajšej strany a nastriekať na ňu ozdobné prvky

S mojím foto postupom zvládnu upiecť roládu aj chlapi! 😉

Ako urobiť piškótovú roládu - foto postup

Už nečakaj ani minútu a upeč si svoju prvú fit roládu hneď teraz!

Recept na fitness piškótovú roládu s kokosom

Presný recept a foto návod na tento fitness zákusok nájdeš v mojej e-kuchárke Fitness domáca cukráreň spoločne s mnohými ďalšími tradičnými českými zákuskami vo fitness podobe.

Chcem tento recept