Ingrediencia na fit čokoládový lava cake

Fitness čokoládová lava cake - lávová torta - fondant - zdravý recept Bajola

Postup receptu – ako urobiť zdravý lava cake

 1. Rúru rozohrej na 200 °C.
 2. Vystriekaj 2 zapekacie misky s priemerom 9 cm a výškou 5 cm olejom, vysypaj ich kakaom a daj ich vychladiť do mrazničky.
 3. Čokoládu nalámaj av malej keramickej mištičke alebo hrnčeku ju daj rozkúriť do mikrovlnnej rúry na 1 – 2 minúty, stráž, nech sa nespáli. Potom daj bokom chladnúť.
 4. Vajcia rozklepni a pomocou ručného mixéra vyšľahaj do peny (1 – 2 minúty). Pridaj mlieko, ovsenú múku, proteín, dobre zmiešaj a na koniec vmiešaj roztopenú čokoládu.
 5. Cesto nalej do vychladených formičiek a peč 8 minút na 200 °C. Skontroluj, či už je povrch pevný a kompaktný, pokiaľ nie, ešte pár minút dopekaj. Potom nechajte formičky chvíľu vychladnúť a malým nožíkom oddeľ cesto čo najlepšie od stien formičiek. Na formičku daj tanierik, preklop a nechaj tortu vypadnúť. Ak sa mu nechce, skús tanierikom a formičkou trochu kliknúť o podložku.
 6. Hore ozdôb práškovým sladidlom bez kalórií a ovocím.
 7. Nezabudni si prečítať poznámky nižšie.
 8. 💚 Chceš jedálničky nielen na chudnutie z mojich receptov alebo inšpiráciu čo zdravého a fit variť? Všetko a oveľa viac nájdeš v mojej tlačenej aj PDF knihe Fit bez diét 👉 Omrknúť knihu

Fitness čokoládová lava cake - lávová torta - fondant - zdravý recept BajolaFitness čokoládová lava cake - lávová torta - fondant - zdravý recept Bajola

Poznámky k receptu

 • Miesto čokolády môžeš použiť aj rozpustené arašidové maslo.
 • Ak použiješ klasickú ovsenú múku neochutenú, tak budeš musieť cesto ešte prisladiť a pridať trochu kakaa, pretože čokoládová ovsená múka už je ideálne osladená a ochutená.
 • Ak chceš lávovú tortu povzniesť ešte o level vyššie, môžeš pred pečením do cesta vložiť okrúhly čokoládový cukrík.
 • Kalorické hodnoty sú uvedené bez ozdôb.