Ingrediencie na fit jogurtové vafle bez cukru

Cesto na vafle

Náplň vaflí – príklady

Chceš ušetriť za orechy, sladidlá a múky? Kde kúpiť lacno

Fit jogurtové vafle - recept Bajola

Postup receptu – ako urobiť zdravé vafle z jogurtu

  1. Rozohrej vaflovač. Odporúčam napr. tento – obyčajný so sýto čiernym povrchom.
  2. Poriadne zmiešaj všetky ingrediencie na cesto v plastovej odmerke, z ktorej sa cesto dobre nalieva. Konzistencia cesta na vafle je iná ako cesta na palacinky. Cesto musí byť hustejšie, pri nalievaní tečie pomaly. Konzistenciu cesta prípadne pošteluj pridaním viacej múky alebo pridaním trošku vody, záleží totiž na veľkosti vajcia a riedkosti jogurtu.
  3. Vafľovač vytri kokosovým olejom pomocou mašlovačky a nalej doň všetko cesto, ktoré prípadne rozprestri pomocou lyžice po celej ploche platničiek vaflovača.
  4. Peč cca 5 minút podľa výkonu vaflovača, postupne kontroluj konzistenciu omakom. Pokiaľ vafle budeš piecť veľmi dlho, proteín spôsobí stvrdnutie. Vafle musia byť mäkké, ale prepečené.
  5. Na vafle naskladaj ingrediencie podľa vlastnej chuti. Ovocie môžeš aj rozmixovať na pyré. Odporúčam poliať čakankovým sirupom.
  6. Nezabudni si prečítať poznámky nižšie.
  7. 💚 Chceš jedálničky nielen na chudnutie z mojich receptov alebo inšpiráciu čo zdravého a fit variť? Všetko a oveľa viac nájdeš v mojej tlačenej aj PDF knihe Fit bez diét 👉 Omrknúť knihu

 Fitness vafle - foto postupZdravé vafle jogurt recept BajolaAký vybrať vaflovačFit vafle jogurt ovocie recept Bajola

Poznámky k receptu na fit jogurtové vafle bez cukru

  • Z mojej skúsenosti rôzne dizajnové vaflovače sú úplne naprd, pretože sa na ne cesto pripieka. Vyššie na fotke je detailné foto povrchu, aký odporúčam a aký neodporúčam.
  • Nutričné hodnoty sú uvedené iba na vafle bez náplne.
  • Mrkni sa aj na ďalšie druhy fit vaflí, ktoré mám na webe, napr. tvarohové, z cmaru, z cottage syra, kefírové, z červenej repy, tekvicové, batátové alebo mrkvové. Stačí do horného hľadania zadať „vafle“.