Čo sú vlastne Míša rezy?

Míša rezy sú populárny český a myslím, aj slovenský dezert, ktorý je variáciou na známy český tvarohový nanuk Míša. Nie je dieťa, ktoré by tento nanuk nemilovalo, ale vo forme múčnika sú Míša rezy obľúbené snáď v každej domácnosti aj medzi dospelými. Skvele sa hodí na rôzne oslavy, dezert ku káve nielen pre návštevy a pokojne aj ako raňajky alebo desiaty. Nájdeš ich dokonca aj v ponuke mnohých cukrární.

Miša rezy sa skladajú z troch farebne kontrastných vrstiev. Základ tvorí kakaový piškótový korpus, na ňom je tvarohová vrstva a hore je čokoládová poleva. Pečú sa v štvorcovej forme alebo na plechu a pri servírovaní sa krája na štvorčeky. Alternatívne možno Míša rezy urobiť okrúhle ako tortu.

Zdravé Míša rezy - recept Bajola

Klasický Míša rez môže ale spomaliť tvoje chudnutie

Klasický Míša rez nie je síce vďaka tvarohu taká šialená kalorická bomba ako iné tradičné české zákusky, ale je v ňom nálož cukru a tuku, takže ani nič extra diétne. Kľúčovou ingredienciou je tučný tvaroh, do cesta sa dáva olej a do krému a polevy maslo, niekedy dokonca smotana či šľahačka. V niektorých receptoch sa namiesto čokolády používajú aj ľadové gaštany. To všetko samozrejme osladené nutnou dávkou cukru.

Fitness Míša rezy majú viac ako o polovicu menej kalórií a navyše ťa zasýti

Moju odľahčenú fit verziu Míša rezov môžeš maškrtiť aj v redukcii a nepokaziť si formu, ba naopak. Vďaka navýšenému množstvu bielkovín a vlákniny ti nielen zaženie chuť na sladké, ale aj ťa zasýti. Fitness verzia neobsahuje žiadne maslo v kréme, žiadnu smotanu či šľahačku, žiadny kalorický cukor a napriek tomu chutí ako klasický Míša rez.

  • takmer o 60 % menej kalórií
  • zvýšený obsah bielkovín a vlákniny
  • bez kalorického cukru
  • o polovicu menej nasýteného tuku

Porovnanie kalorických hodnôt v 100 g Míša rezov

100 g Klasický Míša rez Môj fitness Míša rez
Kalória 329 kCal 138 kCal
Bielkoviny 7 g 9 g
Sacharidy 23 g 14 g
Cukry 19 g 3 g
Tuky 23 g 5 g
Nasýtené tuky 11 g 4 g
Fit Míša rezy - recept Bajola

Myslíš si, že Míša rezy dokáže upiecť iba ostrieľaná cukrárka?

Ak je pre teba cukrárina španielska dedina, žiadny problém, poradím ti nielen, kde zoženieš všetko potrebné, ale hlavne ti na názorných foto postupoch krok za krokom ukážem, ako na to. Naučíš sa pripraviť fit kakaové piškótové cesto, chutnú tvarohovú náplň aj čokoládovú polevu bez cukru a ako ju aplikovať, aby bola krásne lesklá a hladká. Zvládnu to dokonca aj chlapi! 😀

Už nečakaj ani minútu a upeč si jednoduché a rýchle fit Míša rezy hneď teraz!

Najlepšia Míša rezy bez cukru - foto postup

Recept na zdravé Míša rezy

Presný recept a foto návod na tento fitness zákusok nájdeš v mojej e-kuchárke Fitness domáca cukráreň spoločne s mnohými ďalšími tradičnými českými zákuskami vo fitness podobe.

Chcem tento recept