Ingrediencie na fit palacinkovú tortu

Cesto

Náplň 1

Náplň 2

 • 250 g rozmixované ovocie podľa vlastnej chuti (napr. jahody)

Ozdoba

 • ovocie podľa vlastnej chuti (napr. kivi, jahody, maliny, černice, čučoriedky, hrozno, granátové jablko, physalis, figy, slivky)
 • orechy (vlašské, mandľové plátky, lieskové)
 • nastrúhaná vysokopercentná čokoláda bez cukru
Fitness palacinkový torta - recept Bajola

Postup receptu – ako urobiť fitness tortu z palaciniek

 1. Vločky rozmixuj najemno pomocou mixéra so sekáčikom.
 2. Zmiešaj všetky ingrediencie na cesto. Konzistencia by mala byť skôr tekutejšia, ale nie riedka ako voda. Pokiaľ je cesto príliš husté, pridaj viac mlieka. Ak sú v ceste hrudky, rozmixuj ho ponorným mixérom.
 3. Pánev rozohrej a vystriekaj troškou oleja.
 4. Nali trošku cesta do panvice pomocou naberačky a upeč tenkú palacinku. Z každej strany cca 2 minúty. Potom upeč všetky ostatné, vznikne 12 ks. Nechaj ich vychladnúť.
 5. Medzitým zmiešaj všetky ingrediencie na tvarohovú náplň a oslaď ju podľa chuti. Alternatívne môžeš použiť avokádovú nuttelu, budeš mať výraznejšie prúžkovanie. Ovocie rozmixuj.
 6. Palačinky naskladaj na seba a postupne ich premazávaj tvarohovou náplňou a ďalšiu vrstvu ovocnou náplňou. Hore zakonči tvarohovou náplňou a ozdôb ovocím, orechmi a nastrúhanou čokoládou.
 7. Nutričné hodnoty sú uvedené bez ozdôb.
 8. 💚 Chceš jedálničky nielen na chudnutie z mojich receptov alebo inšpiráciu čo zdravého a fit variť? Všetko a oveľa viac nájdeš v mojej tlačenej aj PDF knihe Fit bez diét 👉 Omrknúť knihu

Fitness palacinková torta - recept BajolaFitness palacinková torta - recept BajolaFitness palacinková torta - recept Bajola