Ingrediencie na fit jahodovú mini tortu

Cesto

Krém

 • 150 g jahôd
 • 100 g odtučneného tvarohu
 • 230 g syra lučinového typu (Goldessa Light Lidl)
 • sladidlo bez kalórií

Ostatné

Chceš ušetriť za orechy, sladidlá a múky? Kde kúpiť lacno

Fitness jahodová mini torta - zdravý recept bajola

Postup receptu – ako upiecť fit jahodovú tortu bez cukru

 1. Rozohrej rúru na 160 °C.
 2. Oddeľ bielky od žĺtkov az bielkov a štipky soli vyšľahaj tuhý sneh pomocou ručného mixéra. Podrobný návod, ako správne vyšľahať sneh z bielkov, nájdeš tu.
 3. Zmiešaj všetky ingrediencie na cesto na hladkú hmotu (prípadne použi mixér, aby v ceste neboli hrudky) a nakoniec vmiešaj sneh z bielkov.
 4. Cesto nalej na plech o rozmere 38 × 25 cm vystlaný papierom na pečenie a peč 15 minút na 160 °C. Či je cesto hotové, otestuj zapichnutím špajle do stredu cesta. Ak sa cesto na špajli nelepí, je hotové.
 5. Medzitým rozmixuj všetky ingrediencie na krém, ochutnaj a podľa potreby prislaď. Ak nemáš hotovú jahodovú marmeládu bez cukru, rozmixuj jahody.
 6. Hotový korpus nechaj vychladnúť a potom pomocou sady vykrajovačov vykroj 2 veľké srdcia, 2 stredne veľké a 2 malé. Zo zvyšného cesta môžeš urobiť malinové jednohubky.
 7. Srdiečka slep marmeládou a krémom, naskladaj ich na seba a slep opäť pomocou krému a marmelády a nakoniec celú tortu pomaž krémom a posyp rozdrvenými orechmi a čokoládou.
 8. Hore ozdôb malými jahodami alebo malinami, prípadne môžeš použiť jahodu v čokoláde.
 9. 💚 Chceš jedálničky nielen na chudnutie z mojich receptov alebo inšpiráciu čo zdravého a fit variť? Všetko a oveľa viac nájdeš v mojej tlačenej aj PDF knihe Fit bez diét 👉 Omrknúť knihu

Fitness jahodová mini torta - zdravý recept bajolaFitness jahodová mini torta - zdravý recept bajola