Čo sú vlastne Rakvičky?

Rakvičky patria medzi typicky české zákusky predávané hlavne v cukrárňach, ktoré sa skvele hodia ako dezert ku káve aj na oslavy. Svojím tvarom pripomínajú rakvy. Pečú sa v špeciálnych plechových formičkách, ale možno použiť aj iné tvary, prípadne silikónovú formu s obdĺžnikovými otvormi.

Základ cesta tvorí vajcia, žĺtky a cukor. Po upečení sa rakvičky zdobia šľahačkou a niekedy aj ovocím. K dostaniu sú aj polotovary v obchodoch, ale tie obsahujú múku. Pravé rakvičky sú bezlepkové, len cukor a žĺtky.

Fit rakvičky bez cukru a šľahačka bez tuku - recept Bajola

Klasická Rakvička môže ale spomaliť tvoje chudnutie

Klasická rakvička je de facto iba kombináciou tuku a cukru takmer bez bielkovín, pretože sa pečie zo žĺtkov a veľa tuku je aj v šľahačke. Navyše tuk je prevažne nasýtený. To všetko samozrejme osladené nutnou dávkou cukru, takže tvojej línii klasická rakvička veľmi neprospeje.

Fitness Rakvičky majú viac ako o 60 % menej kalórií a navyše ťa zasýtia

Moju odľahčenú fit verziu Rakvičiek môžeš maškrtiť aj v redukcii a nepokaziť si formu, ba naopak. Vďaka navýšenému množstvu bielkovín a zredukovanému cukru ti nielen zaženie chuť na sladké, ale aj ťa zasýti. Naučím ťa dokoncafitness šľahačku úplne bez tuku a cukru! Fitness verzia rakvičiek neobsahuje žiadnu smotanu ani šľahačku a žiadny kalorický cukor a napriek tomu chutia ako klasické Rakvičky.

  • o 63 % menej kalórií 
  • zvýšený obsah bielkovín 
  • bez kalorického cukru
  • o polovicu menej nasýteného tuku

Porovnanie kalorických hodnôt v 100 g Rakvičiek

100 g Klasická rakvička Moja fitness rakvička
Kalória 444 kCal 143 kCal
Bielkoviny 5 g 13 g
Sacharidy 68 g 20 g
Cukry 64 g 2 g
Tuky 10 g 9 g
Nasýtené tuky 7 g 3 g
Zdravé rakvičky bez cukru a šľahačka bez tuku - recept Bajola

Myslíš si, že Rakvičky dokáže upiecť iba ostrieľaná cukrárka?

Ak je pre teba cukrárina španielska dedina, žiadny problém, poradím ti nielen, kde zoženieš všetko potrebné, ale hlavne ti na názorných foto postupoch krok za krokom ukážem, ako na to. Naučíš sa pripraviť nielen samotné telo rakvičiek, ale aj diétnu šľahačku úplne bez tuku a cukru. A zvládnu to dokonca aj chlapi!

Už nečakaj ani minútu a upeč si jednoduché a rýchle fitness Rakvičky hneď teraz!

Fitness rakvičky a šľahačka bez tuku a cukru - foto postup

Recept na fit Rakvičky a šľahačku bez tuku a cukru

Presný recept a foto návod na tento fitness zákusok nájdeš v mojej e-kuchárke Fitness domáca cukráreň spoločne s mnohými ďalšími tradičnými českými zákuskami vo fitness podobe.

Chcem tento recept