Ingrediencie na fit rebrovaný cheesecake

Cesto na zdravý cheesecake

Korpus na fit cheesecake

Na ozdobu

Zdravý tvarohový cheesecake - recept Bajola

Postup receptu – ako upiecť zdravý rebrovaný cheesecake

 1. Sušenky rozmixuj v mixéri so sekáčikom a pridaj mlieko tak, aby hmota držala pri sebe, ale aby nebola veľmi mazľavá. Hmotu natlač na dno okrúhle formy vystriekanej troškou repkového oleja. Odporúčam silikónovú so skleneným dnom s priemerom 20 cm.
 2. Rozohrej rúru na 180 °C.
 3. Banán rozmixuj v mixéri so sekáčikom úplne dohladka, zmiešaj ho s tvarohom, jogurtom a vajcami a rozdeľ na 2 polovice.
 4. Do jednej polovice vmiešaj vanilkovú ovsenú múku (a prípadne proteín) a do druhej čokoládovú ovsenú múku (prípadne proteín) a preosiate kakao.
 5. Hmoty následne zrieď mliekom tak, aby boli tekutejšie a dobre sa liali, ale nie riedke ako na palacinky, skôr polotekuté. Ak by si to s mliekom prehnala, tak pridaj trochu proteínu alebo múky. Obe cestá ochutnaj a podľa potreby doslaď sladidlom bez kalórií.
 6. Do formy nalej na korpus trochu svetlého cesta a doň ho opäť do stredu cesto tmavé. Potom striedavo nalievaj svetlé a tmavé cesto stále do stredu do seba jedno po druhom, až žiadne cesto nezostane. Cesto sa bude postupne rozpínať do strán a vytvorí rebrovanú mozaiku. Môžeš buď nalievať z plastovej misky zo zobáčikom alebo aj pomocou lyžice. Odporúčam skôr dávať menšie množstvo, vytvorí sa tak viac vrstiev rebrovania.
 7. Cheesecake pieč 40 minút na 180 °C.
 8. Pred servírovaním môžeš ozdobiť banánom a hoblinkami čokolády.
 9. Nezabudni si prečítať poznámky nižšie.
 10. 💚 Chceš jedálničky nielen na chudnutie z mojich receptov alebo inšpiráciu čo zdravého a fit variť? Všetko a oveľa viac nájdeš v mojej tlačenej aj PDF knihe Fit bez diét 👉 Omrknúť knihu

Zebra cheesecake foto postupFit zebra cheesecake kakaový - recept BajolaFit tvarohový cheesecake - recept Bajola

Poznámky k receptu na rebrovaný cheesecake bez cukru

 • Cheesecake môžeš urobiť so spodným korpusom alebo pokojne aj bez neho, ak si v redukcii a chceš ušetriť kalórie.
 • Na fotke som použila formu s priemerom 23 cm, ale odporúčam menšiu, cheesecake tak bude vyšši.
 • Na fotke som nemala ideálne husté cesto a nalievala som ho vo väčších dávkach, než by som mala, takže rebrovanie nie je správne husté ani výrazné. Už sa mi to ale nechcelo piecť znova. 🙂
 • Môžeš použiť aj domáce fitness Bebe sušienky, na ktoré nájdeš recept v mojej e-kuchárke Fitness domáca cukráreň .
 • Nutričné hodnoty sú uvedené bez ozdôb, s použitím proteínu a celkom 170 ml mlieka.