Ingrediencie na fit kraslice bez cukru

Čokoládové cesto

Ostatné

Vanilkové cesto

Chceš ušetriť za orechy, sladidlá a múky? Kde kúpiť lacno

Fitness čokoládovej kraslice - veľkonočný recept zdravý Bajola

Postup receptu – ako urobiť veľkonočné čokoládové vajcia bez cukru

  1. Najskôr je potrebné pripraviť si prázdne škrupiny od vajec – na širšom konci vajcia urob pomocou nožíka dieru asi 1 cm širokú a vylej z vajca všetok obsah. Potom vajcia vypláchni vodou a daj na kuchynskú utierku usušiť, aby vytiekla voda. Môžeš to urobiť naraz alebo postupne, keď budeš niečo variť z vajec. Ja som si ich nachystala postupne pri každom raňajkách jeden. Škrupiny naskladaj do formy na muffiny, ktorú vystel alobalom. Dve vajcia budú potrebné pre recept, zo zvyšku môžeš urobiť napríklad veľkonočnú plnku.
  2. Predohrej rúru na 180 °C.
  3. Zmiešaj zvlášť mokré a zvlášť suché ingrediencie na čokoládové cesto a potom všetko dohromady. To isté urob s vanilkovým cestom. Cesta si daj do nádobiek, z ktorých sa dá dobre nalievať, ja používam túto plastovú odmerku.
  4. Do každého vajca nalej asi 1/4 čokoládového cesta, potom 1/4 vanilkového a 1/4 čokoládového cesta. Cesto nadobudne, takže ho nedávaj až po okraj, zhruba ¾.
  5. Peč 20 minút na 180 ° C, nechajte vychladnúť a olúpte škrupiny. Tvar môžeš prípadne opraviť pomocou nožíka. Potom vajíčka daj do chladničky.
  6. Orechy rozomeli v mixéra so sekáčikom a dajte ich bokom. To isté urob s goji.
  7. Čokoládu daj do alebo zapekacie misky a nechaj ju rozpustiť v mikrovlnnej rúre. Stráž, nech sa nespáli. Podľa výkonu to trvá pol až jednu minútu.
  8. Ak Vajíčka napichli na špajli, namoč celé v čokoláde, môžeš si pomôcť lyžičkou, a posypaj orechy alebo goji, prípadne obojím. Nechaj zaschnúť na papieri na pečenie.
  9. 💚 Chceš jedálničky nielen na chudnutie z mojich receptov alebo inšpiráciu čo zdravého a fit variť? Všetko a oveľa viac nájdeš v mojej tlačenej aj PDF knihe Fit bez diét 👉 Omrknúť knihu

Fitness čokoládovej kraslice - veľkonočný recept zdravý Bajola Fitness čokoládovej kraslice - veľkonočný recept zdravý Bajola