Recept možno vyzerá zložito, ale je naopak veľmi jednoduchý. Stačí de facto 4 základné suroviny a 30 minút času. Vo väčšine receptov na domáce proteínové tyčinky nájdeš orechové maslo, ktoré dosť navýši kalorickú hodnotu. V mojej verzii ale nie je pridaný žiadny tuk. Na zachovanie čo najlepšej výživovej hodnoty proteínu sú tyčinky nepečené. Je to super fitness desiata, ktorá zaženie chuť na sladké a zároveň zasýti. Navyše sa jednoducho prenáša, takže si ich môžeš vziať so sebou do práce, školy alebo na cesty. V 100 gramoch tyčinky je 23 g bielkovín.

Ingrediencie na domáce proteínové tyčinky

Základná hmota

Domáce batátové proteínové tyčinky - recept Bajola

Postup receptu – ako urobiť fit domáce proteínové tyčinky

 1. Najskôr si priprav batátové pyré. Je na to niekoľko spôsobov, ale najrýchlejšie je upečenie v mikrovlnnej rúre. Batátu umy a prepichaj vidličkou. Daj ju na tanierik a ohrievaj v mikrovlnke na najvyšší výkon cca 15 minút. Záleží na výkone mikrovlnky. Môže to byť menej aj viac. Či je batáta hotová, otestuj zapichnutím noža, ktorý by mal batátou ľahko prejsť. Hotovú batátu rozrež a vydlabaj dužinu, ktorú rozmiešaj na hladké pyré.
 2. Do pyré pridaj štipku soli a štipku škorice a potom ho poriadne rozmiešaj s proteínom. Môžeš použiť aj kuchynského robota.
 3. Pridaj kokosovú múku a polovicu ovsenej múky a poriadne miešaj. Zvyšok ovsenej múky pridávaj postupne tak, aby sa hmota čo najmenej lepila, ale zároveň sa nerozpadala. Pokiaľ budeš miešať ručne, odporúčam použiť gumové rukavice, aby si nebola zalepená. Srvátkový proteín totiž veľmi lepí.
 4. Akonáhle máš kompaktnú hmotu, urob z nej na papieri na pečenie placku, ruky si môžeš prípadne pomúčiť ovsenou múkou. Placku urob vysokú tak, ako chceš mať vysoké proteínové tyčinky. Ja som urobila asi pol centimetrovej. Pri tvarovaní si môžeš pomôcť priklopením ďalšieho papiera na pečenie na hornú stranu placky a potom vyváľať pomocou valčeka. Placku postupne vyformuj do hranatého tvaru.
 5. Až si spokojná s tvarom, zabaľ placku do papiera na pečenie a daj vychladiť do chladničky. Ja som ich tam nechala cez noc, ale bude stačiť aj 15 minút.
 6. Potom už zostáva len plát rozkrájať na 8 tyčiniek a namočiť v rozpustenej bielej čokoláde. Tú rozpúšťam v mikrovlnnej rúre na stredný výkon cca 2 – 3 minúty a potom poriadne premiešam.
 7. Ak chceš halloweensky look múmie, pokladaj tyčinky na papier na pečenie a kým čokoláda úplne stuhne, daj na ne 2 kôstky z tmavej čokolády ako oči. Návod, ako urobiť kôstky, mám v recepte na halloweenské tekvicové muffiny. Zvyšok bielej čokolády daj do vrecka, odstrihni mu špičku a potom na tyčinky nakresli čiary.
 8. Nechaj cca 15 minút poriadne stuhnúť a skladuj v chladničke v uzavretej nádobe.
 9. Ak si tyčinky chceš brať na cesty, zabaľ každú zvlášť do potravinárskej fólie alebo alobalu.
 10. Nezabudni si prečítať poznámky nižšie.
 11. 💚 Chceš jedálničky nielen na chudnutie z mojich receptov alebo inšpiráciu čo zdravého a fit variť? Všetko a oveľa viac nájdeš v mojej tlačenej aj PDF knihe Fit bez diét 👉 Omrknúť knihu
Domáce batátové proteínové tyčinky - foto postup receptu

Domáce proteínové tyčinky batátové - postup receptu fotoDomáce proteínové tyčinky - fitness recept BajolaFit domáce batátové proteínové tyčinky - recept Bajola

Poznámky k receptu

 • Použila som proteínový prášok izolát 90% bez príchuti (na pitie), ktorý má viac bielkovín, menej tuku a kalórií ako koncentrát. Pokiaľ použiješ s príchuťou, potom odporúčam dať ovsenú múku bez príchuti, aby tyčinky neboli presladené.
 • Tyčinky môžeš jesť aj bez čokoládovej polevy, ale práve čokoláda im dodáva finálnu chuť, takže odporúčam ich v čokoláde namočiť alebo aspoň urobiť šrafovanie. Čokoláda má tiež istú sladivosť, s ktorou sa musí počítať a prípadne podľa toho štelovať sladkosť samotnej hmoty, pokiaľ čokoládu nepoužiješ.
 • Čokoládu ničím nerieď, pretože by dostatočne nestuhla.
 • V recepte je použitý srvátkový proteín. Akýkoľvek iný druh proteínu si bude vyžadovať iné pomery ostatných surovín.
 • Nutričné hodnoty sú uvedené aj vr. čokolády. 1 tyčinka má 65 g. Bez čokolády má celá várka 1085 kCal, 107 g sacharidov, 8 g cukru, 112 g bielkovín a 18 g tuku.