Ingrediencie na fit tekvicové muffiny

Cesto

Čokoládové kôstky

Krém

Telo ducha

Fitness halloweenskej tekvicovej muffiny - duch

Postup receptu – ako upiecť fitness tekvicové muffiny bez cukru

 1. Najskôr je potrebné mať čokoládu v tvare kôstok. Pokiaľ už si ju tak nekúpila, rozpusť v malej zapekacej mištičke 30 g čokolády v mikrovlnnej rúre pár sekúnd a dobre rozmiešaj. Pomocou lyžičky kvapkaj malé kvapky čokolády na papier na pečenie a daj stuhnúť do chladničky.
 2. Rozohrej rúru na 180 °C.
 3. Zmiešaj zvlášť všetky mokré ingrediencie na cesto, zvlášť suché a potom dohromady Cesto ochutnaj a prislaď podľa chuti sladidlom bez kalórií.
 4. Nasekej 25 g čokolády nožom na menšie časti a vmiešaj do cesta. Potom ho nalej do 12 a peč 35 – 40 minút na 180 °C. Otestuj zapichnutím špajle doprostred muffinu, pokiaľ sa cesto na špajli nelepí, je hotové.
 5. Rúru zoslab na 150 °C.
 6. Z bielkov a štipky soli vymiešaj pomocou ručného šľahača tuhý sneh. Podrobný návod, ako správne vyšľahať sneh z bielkov, nájdeš tu. Pridaj škrob, ochutnaj a podľa chuti prislaď sladidlom bez kalórií.
 7. Vystel plech papierom na pečenie a pomocou cukrárského vrecka s širokým otvorom nastriekaj na papier veľké pusinky zhruba s priemerom muffinu. Vznikne ich 6 – 8.
 8. Pusinky pečie 15 – 20 minút na 150 °C. Tým vzniknú telíčka duchov. Ak máš tip, ako je upiecť biele, piesni mi do komentu 😉
 9. Medzitým zmiešaj všetky ingrediencie na krém a podľa chuti prislaď sladidlom bez kalórií. Všetky muffiny potom natri zhora krémom.
 10. Vzniknuté pusinky posaď na muffiny a pomocou trošky krému prilep na každý 2 čokoládové kôstky ako oči.
 11. Zvyšné kôstky rozohrej v mikrovlnnej rúre, dobre premiešaj. Vezmi igelitové vrecko a odstrihni mu špičku, len malý kúsoček. Čokoládu daj do vrecka a na zvyšných muffinoch urob od stredu von 3 kružnice. Ihneď potom prejdi po kružniciach od stredu von pomocou špajle a tak to zopakuj dookola, aby vznikla sieť. Pracuj rýchlo, čokoláda rýchlo tuhne. Tak to zopakuj aj pre zvyšné muffiny.
 12. 💚 Chceš jedálničky nielen na chudnutie z mojich receptov alebo inšpiráciu čo zdravého a fit variť? Všetko a oveľa viac nájdeš v mojej tlačenej aj PDF knihe Fit bez diét 👉 Omrknúť knihu

Fitness halloweenske tekvicové muffiny - zdravý recept BajolaFitness halloweenske tekvicové muffiny - zdravý recept BajolaFitness halloweenskej tekvicové muffiny - pavúčia siet