Ingrediencie na fit domáci perník s marmeládou bez cukru

Cesto na perník

Ostatné

Domáci vianočný perník - zdravý recept Bajola

Postup receptu – ako upiecť vláčny liaty proteínový perník bez cukru

 1. Rozohrej rúru na 180 °C.
 2. Štvorcovú formu o rozmere 20 × 20 cm vystriekaj repkovým olejom v spreji.
 3. Zmiešaj zvlášť suché a zvlášť mokré ingrediencie na cesto. Suché ingrediencie vsyp k mokrým a vymiešaj v cesto. Cesto ochutnaj a podľa potreby doslaď sladidlom bez kalórií. Cesto je tekutejšia konzistencia, tak je to správne.
 4. Nalij do formy a pečie 30 – 40 minút na 180 °C. Otestuj zapichnutím špajle, pokiaľ sa cesto nelepí, perník je hotový.
 5. Po upečení perník rozpol, jednu polovicu namaž marmeládou bez cukru, priklop druhou polovicou, hore namaž avokádovou nutellou a nechaj v chladničke pár hodín odpočinúť. Perník natiahne vlhkosť z marmelády, bude vláčnejši a zlepší sa mu chuť.
 6. Pred podávaním posyp mletým ľanovým semienkom.
 7. Nezabudni si prečítať poznámky nižšie.
 8. 💚 Chceš jedálničky nielen na chudnutie z mojich receptov alebo inšpiráciu čo zdravého a fit variť? Všetko a oveľa viac nájdeš v mojej tlačenej aj PDF knihe Fit bez diét 👉 Omrknúť knihu

Fit nadýchaný perník bez oleja - recept BajolaZdravý vláčny perník bez cukru - recept BajolaDiétny perník pre diabetikov bez cukru - recept Bajola

Poznámky k receptu na zdravý perník bez oleja

 • Odporúčam urobiť rovno dvojitú dávku. Buď naraz a potom rozkrojiť horizontálne alebo upiecť najskôr jedno cesto a potom druhé a dať ho na seba. Ak sa cesto vyduje, jednoducho ho mierne zrež nožom.
 • Použila som proteín koncentrát od MyProtein. Pokiaľ použiješ iný druh proteínu s iným zložením, nemusí perník naskočiť alebo bude mať inú konzistenciu, takže s tým počítaj.
 • Ak máš odvahu experimentovať, môžeš skúsiť špaldovú múku nahradiť odtučnenou kokosovou múkou. Myslím si, že perník by mohol byť ešte lepší.
 • Premazať môžeš aj domácou chia marmeládou alebo rozmixovaným ovocím.
 • Namiesto avokádovej nutelly môžeš použiť fitness čokoládovú polevu alebo proteínovú polevu, návod nájdeš v e-kuchárke Fitness domáca cukráreň.
 • Miesto ľanového semienka môžeš posypať aj kokosom, orechmi alebo práškovým sladidlom bez kalórií.
 • Nutričné hodnoty sú uvedené iba na perník bez náplne a polevy.