Ingrediencie na čučoriedkové nanuky

Fit čučoriedkové nanuky - recept Bajola

Postup receptu – ako urobiť domáce zdravé nanuky

 1. Trošku čučoriedok daj bokom a zvyšok dobre rozmixuj dohladka v mixéra so sekáčikom.
 2. Pomocou ručného šľahača rozmixuj tvaroh, krémový syr a proteín.
 3. Nakoniec vmixuj rozmixované čučoriedky tak, aby bola hmota celá zafarbená. Ochutnaj a podľa chuti prislaď sladidlom bez kalórií.
 4. Krém nalej do formičiek na nanuky a striedavo do nich dávaj aj čučoriedky. Nechaj zmraziť aspoň jeden deň a potom ich vytiahni z formičiek.
 5. Čokolád spoločne s mliekom ohreje na nízky výkon v mikrovlnnej rúre, prípadne nad vodným kúpeľom, kým sa nerozpustí, priebežne miešaj a stráž, nech sa nespáli.
 6. Zmrazené nanuky polej čokoládou, ktorá rýchlo stuhne.
 7. Nezabudni si prečítať poznámky nižšie.
 8. AKCIA DO 30. 11. 2023Chceš vzorové jedálničky a viac inšpirácie, čo zdravého variť nielen na chudnutie? Vyber si z mojich 4 kníh a do 30 11. získaš navyše e-kuchárku ZADARMO podľa vlastného výberu v hodnote až 20 EUR 👉 Zobraziť všetky knihy

Čučoriedkové náuky - fit recept postupČučoriedkové nanuky - fitness recept Bajola

Poznámky k receptu

 • Formičky na nanuky odporúčam silikónové, pretože z umelohmotných sa potom dosť zle vyťahujú. Pokiaľ použiješ umelohmotné a nanuky nejdú von, ponor ich do vlažnej vody, po pár minútach povolí, ale počítaj, že s tým budeš veľa zápasiť.
 • Čokoládu môžeš rozpustiť aj bez mlieka, ale bude hrozne hustá. Pokiaľ chceš lesklejší, rozpusť ju s troškou kokosového oleja, ale navýšiš tuky.
 • Môžeš použiť aj iné druhy ovocia, napr. maliny, jahody, černice alebo ríbezle.