Ingrediencie na zdravú bábiku so sušenými paradajkami

 • 700 g bravčové bábiky
 • pár lístkov čerstvého špenátu alebo iného šalátu
 • 70 g sušených paradajok v olivovom oleji
 • 50 ml olivového oleja zo sušených paradajok
 • 3 strúčiky cesnaku (15 g)
 • mletá paprika
 • soľ, korenie
 • cherry paradajky a cuketa (voliteľné)
Fitness bábika plnená sušenými paradajkami a špenátom s cuketou

Postup receptu – ako urobiť zdravú bábiku so sušenými paradajkami

 1. Bábiku zbav tuku, umy a pozdĺžne rozkroj tak, aby po odklopení vznikol väčší rovnomerný rezeň. Ja som ju ešte predtým prepolila, aby nebola taká dlhá.
 2. Sušené paradajky nakrájaj nadrobno, cesnak olúpaj a prelistuj. Na fotke som ho len nasekala, ale prelisovaný bude asi lepší.
 3. Potom bábiku z vnútornej strany osol a okore, naskladaj lístky špenátu, doprostred daj opasok sušených paradajok a cesnak.
 4. Panenku dobre zrúľuj a upevni špáradlami alebo ihlami.
 5. Závitky naskladaj do misky a zalej ich olivovým olejom zo sušených paradajok. Nechaj v chladničke marinovať cez noc, ale ak sa ponáhľaš, môžeš rovno upiecť.
 6. Predohrej rúrou na 200 °C.
 7. Panienku vytiahni z marinády a posypaj ju červenou paprikou, ktorá urobí tmavšiu krustu (na fotke som na to zabudla).
 8. Potom bábiku sprudka opeč aj s marinádou na panvici zo všetkých strán, aby sa mäso zatiahlo a vo vnútri zostalo šťavnaté. Stačí chvíľka.
 9. Na plech alebo do pekáča vystlaného papierom na pečenie daj opečené mäso a zalej výpekom, ak nejaký vznikol. Starostlivosť cca 15 minút na 200 °C. Pozor, nech bábiku nepečieš veľmi dlho, bola by vysušená. Vnútorná teplota by mala byť cca 63 °C.
 10. Potom vytiahni z rúry, nechaj ešte aspoň 5 minút odpočinúť a nakrájaj na plátky.
 11. Medzitým si môžeš na troške olivového oleja zo sušených paradajok opiecť cherry paradajky rozpolené na polovice a plátky cukety.
 12. Podávaj s nadrobno nakrájanými zemiakmi upečenými aj so šupkou so soľou a tymianom ak tomu opečené cherry paradajky a cuketu.
 13. Nutričné hodnoty sú uvedené iba na bábiku bez prílohy a zeleniny.
 14. 💚 Chceš jedálničky nielen na chudnutie z mojich receptov alebo inšpiráciu čo zdravého a fit variť? Všetko a oveľa viac nájdeš v mojej tlačenej aj PDF knihe Fit bez diét 👉 Omrknúť knihu

Fitness bábika plnená sušenými paradajkami a špenátom s cuketouFitness bábika plnená sušenými paradajkami a špenátom s cuketou