Ingrediencie na fit tvarohové malinové muffiny

Cesto

Krém

 • 350 g odtučneného tvarohu
 • 20 g vanilkového proteínu
 • 35 g mrazených malín
 • 1 lyžička práškové želatíny (5 g)

Ostatné

Fitness tvarohovej muffiny maliny - recept Bajola

Chceš ušetriť za orechy, sladidlá a múky? Kde kúpiť lacno

Postup receptu – ako upiecť zdravé tvarohové muffiny

 1. Rozohrej rúru na 180 °C.
 2. Zmiešaj zvlášť suché a mokré ingrediencie na cesto, suché vsyp k mokrým a vymiešaj v kompaktnej skôr tekutejšie cesto. Pokiaľ je cesto hustejšie, trošku ho zrieď mliekom (záleží na veľkosti vajec a hustote tvarohu).
 3. Cesto ochutnaj a podľa potreby prípadne doslaď sladidlom bez kalórií.
 4. Pripravte si silikónové košíčky na muffiny a do každého daj na dno vždy zhruba po veľkej lyžici cesta.
 5. Doprostred cesta daj trošku arašidového masla a goji alebo brusnicu. Odporúčam použiť arašidové maslo v prášku, pretože to je odtučnené, takže ušetríš kalórie.
 6. Zvyšok cesta daj do formičiek a peč 20 – 30 minút na 180 °C. Ak nechceš muffiny už zdobiť krémom, tak pred pečením hore vtlač malinu (príp. jahodu, čučoriedku, černicu alebo niekoľko zrniečok granátového jablka).
 7. Na prípravu krému si najskôr v mikrovlnnej rúre rozmraz mrazené maliny (stačí chvíľku ohriať na vysoký výkon). Maliny potom prepasíruj cez jemné sitko pomocou lyžičky. Vznikne šťava a tuhšia časť. Tú tuhšiu časť vmiešaj k tvarohu s proteínom a do malinovej vody nasyp práškovú želatínu, rozmiešaj a zahrej 10 – 15 sekúnd v mikrovlnnej rúre na nízky výkon. Želatína sa nesmie variť nad bod varu, iba zahriať. Viac o práci so želatínou píšem v tomto článku. Potom ju rozmiešaj, nechaj chvíľku vychladnúť a vmiešaj do tvarohového krému. Než sa muffiny upečú a vychladnúť, nechaj krém v chladničke.
 8. Nakoniec muffiny ozdôb krémom pomocou zdobiaceho vrecka a hore daj malinu. Ja som pridala ešte kokosové plátky.
 9. Nezabudni si prečítať poznámky nižšie.
 10. 💚 Chceš jedálničky nielen na chudnutie z mojich receptov alebo inšpiráciu čo zdravého a fit variť? Všetko a oveľa viac nájdeš v mojej tlačenej aj PDF knihe Fit bez diét 👉 Omrknúť knihu

Fit tvarohové muffiny - foto postupFit tvarohové malinové muffiny - recept BajolaFitness malinovej muffiny - recept Bajola

Fitness tvarohovej muffiny - zdravý fit recept

Fitness tvarohové muffiny – verzia bez krému

Poznámky k receptu

 • Používam silikónovú formu na muffiny. Ak máš obyčajnú formu, je lepšie ju vymazať kokosovým olejom. Papierové muffiny neodporúčam, pretože sa často prilepia na cesto tak, že papier potom nejde ani poriadne odstrániť.
 • Dovnútra môžeš dať čokoľvek, čo máš rada. Môžeš použiť rôzne druhy orechov, prípadne hrozienka, kandizované ovocie alebo kúsky vysokopercentnej čokolády bez cukru.
 •  Verzia bez krému je lepšia na prenášanie, verzia s krémom je zase extra nabombená bielkovinami.
 • Nutričné hodnoty sú uvedené na verzii s krémom. Verzia bez krému má celá várka 829 kCal, 71 g B, 46 g S, 24 g C, 37 g T.